informace - Masáže Karlovy Vary | Čínské masáže

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

informace


Tato stránka má za úkol Vám pomoci prostřednictvím tipů, návodů a rad. Budu se tady snažit předávat Vám zkušenosti ze své praxe. Jestliže něco z toho co zde budu popisovat pomůže alespoň někomu z Vás tak má snaha nebude zbytečná. Vše budu popisovat co možná nejjednodušším způsobem.

Něco na uklidnění:

- Masírováním celého ušního lalůčku si můžete pomoci od neklidu.
- Asi 3 minuty tlačit špičky palců a ukazováčků proti sobě. Uklidňuje to.

Bolest hlavy ze stresu:

- Ušní lalůčky jsou plné akupunkturních bodů, zkuste stlačit ukazováčkem a palcem jeho střed.

Migréna:

- Na spáncích mezi okem a horní částí ucha najdete bod, který je dost bolestivý tak ho snadno poznáte, ten potom stlačujte a masírujte.

Gua sha masáž:

- V překladu znamená "gua" pohyb jedním směrem, škrábání a "sha" znamená špatné, dohromady tedy "seškrábat všechno špatné". Používá se při ní škrabka, která je vyrobena z nefritu nebo z buvolího rohu. Masáž se provádí olejem. Škrabkou se po dráze meridiánů vyškrabují z těla nečistoty a toxiny. Během masáže se zlepšují výměnné procesy v kůži a svalech. V místech, kde dochází k projekci patogenních procesů v těle, se objevují výrony krve "sha" v podobě tmavých skvrn. Tak se na povrch dostává odváděný odpad.
- Obrázek jakým směrem postupovat.
Akupresurní body:
- Úleva od bolesti v akutních případech může být rychlá, u dlouhodobých problémů může trvat déle. Akupresura má posilovat samo léčivé schopnosti těla, zvyšovat vitalitu a působit preventivně proti nemocem.
- Akupresura má dlouhodobější účinek, jestliže se provádí vícekrát. Jednorázová stimulace sice mírní bolesti, neodstraní je ale natrvalo a proto byste měli stimulovat tytéž body několik dní po sobě.
- V akupunktuře se dosud používá tradiční čínská měrná jednotka cun. Důležité je vědět, že měření bodu závisí na individuálních mírách každého člověka. Je nutno si uvědomit, že ruka muže je mnohem větší než například ruka dítěte, vždy se tedy měří podle osoby, u které body ošetřujeme.

TIANZHU BL-10: bolest hlavyWEIZHONG BL-40: bedra, kříž, záda doleKUNLUN BL-60: horní oblast zad, šíjeLIEQUE LU-7: ovlivňuje pokožkuNEIGUAN P-6: když je špatně od žaludkuSHENMEN HE-7: sedativníHOUXI SI-3: šíje, zátylek
WAIGUAN SJ-5: spánky, ušiHEGU L.I.-4: snižuje bolest horní poloviny těla, ucpaný nos, posilujeFENGCHI GB-20: bolest hlavy, ztuhlá šíjeJIANJING GB-21: ramena, šíjeYANGLINGQUAN GB-34: šlachy, vazyZULINQI GB-41: klouby, migréna


 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky