služby - Masáže Karlovy Vary | Čínské masáže

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

služby


Čínská energetická masáž Tuina


Čínská masáž Tuina patří k základům tradiční čínské medicíny. Vychází ze stejných teoretických principů a filosofie jako škola akupunktury, ale ošetření a stimulace aktivních bodů se při masáži provádí prsty, dlaní, loktem apod. Tuina využívá blahodárných účinků masáže energetických drah a různých částí těla, manipulace a pasivních pohybů k uvolnění blokád kloubů a další pomocné techniky.
Kolem roku 200 př.n.l. se pro tuto léčebnou masáž začal používat název ANMO („zmáčkni a tři“). V 5. století byla už vyvinuta natolik, že pro ni byla ustanovena lékařská hodnost a byl pro ni založen Císařský lékařský institut. Postupem dalšího vývoje, v období dynastie Ming (1368-1644) byl přidán název TUINA („tlač a uchop“).
Čínská léčebná masáž ANMO byla základem  všech druhů východních masáží, z ní se postupně vyvíjely další podobné, jako například japonská anma, moderní japonské shiatsu, korejská amma terapie a mnohé další.
Při aplikaci Tuiny používáme celou škálu masážních technik, pomocí kterých můžeme stimulovat funkci jednotlivých meridiánů, vybalancovat proud energie Čchi a povzbudit činnost tělních tekutin a vnitřních orgánů, na nichž správná funkce těla a mysli člověka závisí.
Prakticky se jedná o velmi příjemné relaxační ošetření, při kterém se kromě ošetření bodů také jemně protahují klouby a svaly, což navozuje nerušený koloběh Qi (Čchi).
Čínská energetická masáž Tuina je velmi důležitým nástrojem tradiční čínské medicíny (TČM).
Na rozdíl od běžných masážních technik, pracuje se systémem akupunkturních drah a bodů. Její význam a účinnost je často přirovnávána k akupunktuře.
Masáž může být velmi efektivně využita při léčbě chronických onemocnění, a to nejen pohybového aparátu, ale i dlouhodobých problémů, jako je nespavost, gynekologická onemocnění, chronická únava, psychické problémy, bolesti hlavy, atd.
Velmi často se používá k odstranění problémů s krčními obratli, ramenních kloubů, zánětů, artritidě, tenisovém lokti, dny, hypertenze, bolestivé menstruace, apod.
Masáž Tuina může být také použita jako prevence stresu.


GUA-SHA Obličej

Přes obličej vedou meridiány a jakákoliv změna v obličeji ... změna barvy, struktury pleti, vrásky, akné, jsou signály, že je potřeba doplnit nebo pročistit jednotlivé orgány, které souvisí s tou danou částí obličeje nebo problémem. Pomocí nefritových destiček a oleje se masíruje obličej.
Aktivuje se energii v meridiánech, které vedou přes obličej a tímto se aktivuje i energii v samotných orgánech. Obličej se stává prokrvenějším a kde je dostatek krve tam je i dostatek výživy pro pleť, takže se pleť sama ozdravuje.
Kde není energie tam je ochablost, kde je energie tam je život.
Obličej se stává zdravějším a zářivějším. To co se značí na obličeji je jen výsledek toho co probíhá uvnitř těla.


Manuální lymfatická masáž


je vynikající regenerační technika, která pomáhá rozproudit mízní systém a tím podporuje odtok lymfy. Speciální jemnou masáží se působí na lymfatické cesty a uzliny na krku v tříslech a podpaží, a podporuje se tak odstraňování toxických látek z těla. Pokud lymfatický systém nefunguje, snižuje se obranyschopnost organismu, imunitní systém je oslaben, člověk často podléhá nachlazení. Zanesené lymfatické dráhy se projevují například celkovou tělesnou únavou, pocity vyčerpanosti, unaveným vzhledem, únavou nohou. Nedostatečná čisticí funkce lymfatických cest způsobuje také vznik otoků (otoky dolních a horních končetin, otoky v obličeji…), neboť se v těle hromadí odpadní látky, které měly tělo přirozenou cestou dávno opustit.
Neopomenutelný je také kosmetický efekt lymfodrenáží na stav kůže a podkoží. Dá se říct, že omlazuje a předchází stárnutí pokožky. Je efektivní detoxikační kůrou aplikovatelnou jak preventivně, tak alternativně při léčbě chronických onemocnění či při snížení funkce imunitního systému.

Co je to lymfa a lymfatický systém?
Lymfa (míza) je tekutina, která odvádí odpadní látky z tkání, do lymfatického systému a zpět. Je tvořena z tkáňového moku, který zajišťuje výživu buňky. Lymfatické uzliny, do kterých ústí lymfatické cévy a kapiláry, odstraňují škodliviny z těla a následně krev obohacují o bílé krvinky. Pohyb lymfy je zajišťován pohybem svalů, proto když se dostatečně hýbeme, lymfa proudí, jsme-li upoutaní na lůžko, lymfa málo proudí a nedostatečně odvádí toxiny. Škodliviny se do těla dostávají stravou, stresem, kouřením, ze znečištěného vzduchu, alkoholem. Lymfatický systém je potom více zatížen. Při jeho zatížení se snižuje čistící a tím i obranná schopnost lymfatického systému, která se nejprve může projevit únavou, brněním končetin, či tlakem v končetinách. Dalším příznakem jsou různé měkké otoky - dolíčky. Při zmáčknutí otoku ihned nezmizí vytvořený důlek. Tyto otoky jsou zpočátku přes den znatelné víc, než v noci. Při ještě malém znečistění mohou otoky přes noc úplně vymizet, ale po nějaké době otoky zůstávají i v noci a tvoří „bochníčky“. To jsou již patrné změny na kůži (dolíčky, celulitida…)

Jak pomáhá lymfatická masáž (manuální lymfodrenáž)?
Manuální lymfodrenáž je velmi šetrná masážní metoda, kdy se postupně během jednotlivých setkání pracuje s lymfou po celém těle. Masážní technika je velmi jemná a pomalá, neboť lymfatický systém je uložen těsně pod povrchem těla. Jemné hmaty na kůži a v podkoží jsou zaměřeny na uvolnění a zlepšení průtoku lymfy. Po masáži dochází k uvolnění lymfatických cév a uzlin, lymfa lépe protéká a uzliny jsou schopny produkovat více obraných látek lymfocytů. Dojde k posílení imunity, lepšímu průtoku lymfy a vstřebávání tekutin. U klienta se po masáži dochází k očištění organizmu a proto je nutně hodně pit a také může projevit únava.
Některé projevy omezeného toku lymfy:
• otoky lymfatických uzlin i po odeznění infekce
• otoky až tlaky hlavně v oblasti krku, podpaží, končetin, třísel, očních víček
• otoky břicha často zaměňované za otylost
• přetrvávající otoky po úrazech a operacích
• celulitida
• často se opakující infekční onemocnění
• dechové nedostatečnosti bez zjevné příčiny

Indikace pro lymfatickou masáž:
1. pro zmenšení lymfatických otoků (lymfedémů) a otoků různého původu (otoky rukou, nohou, oteklá víčka)
2. při chronické žilní nedostatečnosti, jako prevence křečových žil (krev se rychleji okysličuje, pro osoby, které trpí křečovými žilami je tento typ masáže nejšetrnější), odstranění pocitu těžkých nohou
3. proti bércovým vředům
4. při revmatismu, artritidě, bechtěrevově chorobě (bolest kolen) - uleví od bolesti, popřípadě zmenší otok
5. při migrénách - uleví od bolesti
6. pooperační stavy - prevence hluboké trombózy, pomáhá při pooperačních a poúrazových otocích, zhmožděninách, minimalizuje zjizvení a urychluje proces uzdravení, podporuje hojení, urychluje vstřebávání hematomů
7. po úrazech pohybového aparátu (výrony, zlomeniny) – (umožní lepší přísun živin a vitamínů do postižené oblasti a odvod nežádoucích látek)
8. při regeneraci těla (regenerace tkáně, vazů, svalů, rehabilitace sportovců a pracovníků s vysokým zatížením nohou)
9. v rámci detoxikace organismu - zprůchodňuje a čistí lymfatický systém, zrychlení toku lymfy v organizmu a tím odvod škodlivých látek z těla, upravuje rovnováhu v hormonálním systému, harmonizuje množství tekutin v jednotlivých částech těl, upraví se metabolismus
10. k zvýšení imunity při poškozené obranyschopnosti (EB viróza, stavy po borelióze, mononukleóze, únavový syndrom, diabetes, akutní i chronické infekce, časté chřipky, angíny, záněty, ucpané dutiny, k odstranění nachlazení, alergie…)
11. upravuje práci srdce, ledvin, střev
12. pomoc při akné, lupence první pomoc při menších popáleninách, pohmožděninách a odřeninách
13. jako kosmetická masáž - proti celulitidě (masáž nohou a břicha, vyprazdňování tukových buněk má za následek snižování hmotnosti, odstraňování celulitid a zlepšení kvality kůže), proti vráskám (masáž obličeje a krku, zlepší se elasticita a vzhled pokožky)
14. uvolnění a relaxace organizmu - vyrovnává emoce
Pro dosažení správných účinků je nutné používat manuální lymfatickou drenáž častěji, jedna lymfatická masáž na detoxikaci organismu nestačí. Jako prevenci i ke zmírnění zdravotních potíží, pro dosažení požadovaného efektu, je doporučena kůra 8-10 ošetření s pravidelnou návštěvností minimálně 1x týdně.
K nastartování lymfatického systému je vhodné absolvovat kúru v rozsahu minimálně 10 procedur, poté je vhodné udržovat režim buď jednou měsíčně,  nebo  kúru opakovat za půl roku.
Efekt zpevnění a zmenšení otoků, způsobený dokonalejším odtokem přebytečné lymfy, se objeví po 3 - 4 lymfatických masážích. Ale to je velmi individuální. Hodně záleží na přístupu k vlastnímu tělu a zdraví, taktéž na věku a tělesné hmotnosti.
Lymfatická masáž se nesmí provádět v případech:
 • v období menstruace
 • při virovém nebo akutním zánětlivém onemocnění
 • při nádorových onemocněních
 • akutní virové nebo bakteriální onemocnění
 • otoky způsobené onemocněním srdce, jater, ledvin
 • akutní žilní onemocnění

Manuální lymfodrenáž provádí terapeut většinou na suchou pokožku, dochází tak k většímu tření a účinek se prohlubuje. Dochází ke změně tlaku na kapilární stěnu a zlepšení výměny látek mezi krví a tkáněmi.

Lymfodrenáže jsou časově relativně náročné, je třeba počítat s cca 40 - 60 min. na jednu masáž, i když časové údaje se samozřejmě liší podle zdravotního stavu a rekci klienta na drenáž.

*Ztrácí účinek v kombinaci s jakoukoli jinou masáží stejné části těla v jednom dni.




Baňkování


Baňkování (někdy také vakuoterapie) je vhodná doplňková metoda klasických masáží. Baňkování je metoda stará několik tisíc let, pochází zřejmě ze staré Číny. Baňkování dokáže odstranit bolesti páteře a pohybového aparátu a také příznivě ovlivňuje funkci vnitřních orgánů.
Baňkování spočívá v přikládání nádobek na pokožku. Baňka se pak přisaje na kůži, kterou podtlak vtáhne dovnitř. Pokožka se prudce prokrví a zčervená. Tato metoda je však naprosto bezbolestivá, pociťujete pouze lehké pnutí, jakoby táhnutí kůže.
Baňkování, tvoří základní soubor léčebných metod klasické čínské medicíny stejně tak, jako např. akupunktura či moxování. Všechny tyto metody patří mezi tzv. zevní terapie a kombinují se s čínskými masážemi tuina a tradičním zdravotním cvičením qi gong (čchi-kung).
Využívá shodné energetické dráhy (meridiány) a body jako akupunktura, ale stimulace akupunkturních bodů se provádí odlišně – pod tlakem.
V tradiční čínské medicíně se používá působení baněk neboli baňkování nejenom při bolestech pohybového aparátu, ale i k mírnění vnitřních potíží. Účinek baňkování se zvyšuje přikládáním baněk na oblasti akupunkturních bodů. Baňky a baňková masáž působí fyzikálně a reflexně. Zároveň je také výrazně ovlivňován metabolismus organismu, neboť v okolí přiložené baňky dochází k rychlejší látkové výměně.
Baňky se většinou přikládají na dobu 20 minut. Zejména po první aplikaci je možné, že na těle zůstanou v místech, kde byly baňky přiloženy, „modřiny“ – ty však nejsou nebezpečné a během několika dní se samy ztratí.
Nejčastěji se setkáme s přikládáním baněk na záda – na ně se většinou aplikuje 8 – 12 baněk ve dvou souvislých řadách okolo páteře. Baňkovat však lze i podbřišek, loket, kyčelní klouby, kolena nebo chodidla a kotníky.
Při baňkování se organismus prohřeje a uvolní. Urychlí se krevní oběh a tělo bude rychleji vylučovat škodliviny. Baňkování je jedna z mála masážních metod, která je doporučena i při nemoci. Při zvýšené teplotě se baňky mohou např. přikládat na plíce a průdušky a tím dochází ke zlepšení dýchání.
Účinky:
• odstraňuje blokády a ztuhlé svaly
• detoxikuje organismus
• příznivě působí na lymfatický systém
• příznivě ovlivňuje problémy se zažíváním
• odstraňuje problémy s močovým měchýřem
• přináší úlevu při astmatu, zánětech průdušek, kašli
• působí proti otokům a bolestem nohou
Co všechno lze baňkovat?
• šíje – pomáhá odstranit bolesti hlavy, oddálit migrénu, uvolnit svalstvo v této oblasti
• bederní páteř – uvolní bolesti zad, pomáhá při bolestivé menstruaci a při potížích s ledvinami
• hrudní páteř – pomoc při suchém kašli, může ale ulevit i když vás trápí astma, záněty průdušek a jiné obtíže spojené s kašlem
• podbřišek – zaměřte se na něj při problémech s močovým měchýřem a častých zánětech
• ramena – při bolestech (i zmrzlé rameno), zlepšení pohyblivosti ramenních kloubů
• lokty – masáž je účinná při různých bolestech – např. tenisový loket
• kyčelní klouby – při zánětech, různých bolestech a onemocněních kyčelního kloubu je dobré aplikovat baňky přímo na postižený kloub
• kolena – při bolestech a otocích kolen
• stehna, lýtka – uvolnění a protažení svalů a vazů, podpoření toku lymfy
• chodidla a kotníky – pomáhá při gynekologických potížích, vynechání periody, frigiditě, zlepšuje funkci srdce, ale napomáhá i prokrvení nohou apod.
Baňkování není vhodné, pokud trpíte:
• trombózami
• křečovými žilami
• gangrénami
• máte otevřené rány nebo hnisavé infekce
Historie baňkování se začala psát již ve starověku, kdy baňky patřily ke standardní výbavě tehdejších léčitelů. Prostřednictvím baněk lze zmírnit či odstranit celulitidu, bolesti zad a kloubů, osvědčily se i při léčbě migrény, cukrovky, vysokého tlaku, zažívacích problémů, dny, žlučníkových potížích nebo bolestí provázejících menstruační cyklus.
Účinek baněk je trojí:
mechanický - když se tělo prokrví a uvolní
reflexní - ovlivňující vnitřní orgány
probuzení lymfatického systému - z těla se po další dny odplaví velké množství škodlivin
Délka procedury:
Délka procedury je individuální, pohybuje se mezi dvaceti a pětačtyřiceti minutami. Lidé se po proceduře cítí lehčí, pružnější a plni energie.
Někteří označují tuto metodu za bolestivou, jiní pociťují pouze příjemný tah kůže. Záleží to na práhu bolesti, který má každý člověk nastaven jinak. Nepříjemným doprovodným efektem baňkování je popraskání drobných cévek. Zhruba do tří dnů se tyto 'modřiny' z těla ztratí.
Sympatičtější a také častěji používané jsou tzv. ' suché baňky ' - ty se sázejí na neporušenou pokožku a silným podtlakem vytváří podlitiny. Velmi podobné pijavicím jsou tzv. ' krvavé baňky ' - kdy se předem pokožka nasekne nebo několikrát napíchne jehlou, takže baňka vlastně nasává krev. Baňkami lze ale také masírovat. Po vydatném natření masážní emulzí či aromatickým olejem se přisátou baňkou jezdí po svislé ose podél páteře a krouží se jí nad citlivými místy, které se tak výrazně prokrví.
Postupem času se z domácností baňkování přesunulo do rukou lékařů, aby se ve dvacátém století vrátilo zpět k 'laikům'. Touto zvláštní metodou se léčily např. plicní a srdeční choroby či neplodnost. Dnes se používá i na odstranění moderního fenoménu, jakým je stres a napětí.
Tato kúra vyvolává nejen lokální reakci, nýbrž působí na celé tělo – reguluje energii, vyrovnává jing-jang a podporuje krevní oběh. Podtlak v baňkách způsobuje pasivní překrvení kůže a roztažení cév. Tím se zvyšuje průtok krve, stoupá teplota, zlepšuje se odolnost a schopnost organismu překonat chorobu.
Říká se, že kdo baňkování jednou zkusí, nedá na něj dopustit.
Baňkování není vhodné pro lidi s onemocněním krve (špatná srážlivost, hemofilie, trombozy), u lidí s nádorovým onemocněním, u klientů trpících těžkými psychickými poruchami. Baňkování není vhodné u starých osob a ve stavech těžkého vyčerpání. Dále se nesmí provádět u onemocnění kůže (plísně, záněty, vředy, akné, ekzémy, odřeniny, pohmožděniny, rány).
Po masáži:
Po baňkování byste se měli cítit uvolnění, prohřátí, energeticky povzbuzení. Jelikož po baňkování vznikají mírné krevní výrony (modřiny, lidově “cucflek”) doporučuje se do vymizení nevystavovat pokožku přímému slunci, nebo působení v soláriu.
Baňkování, jako detoxikační metoda dokáže odstranit bolesti páteře a pohybového aparátu příznivě ovlivňuje funkci vnitřních orgánů. Baňkování se prování přikládáním baněk na pokožku. Baňka se přisaje na kůži, kterou podtlak vtáhne dovnitř. Pokožka se prudce prokrví a zčervená. Tato metoda je bezpečná, pociťujete pouze lehké pnutí, jakoby táhnutí kůže. Po prvním baňkování je možné, že na těle zůstanou "modřiny" v místech, kde byly baňky přiloženy. Ty však nejsou nebezpečné a během několika dní samy zmizí. Zbarvení na kůži má různou intenzitu, dle síly zanesení toxiny. Při baňkování se organismus prohřeje a uvolní. Urychlí se krevní oběh a tělo bude rychleji vylučovat škodliviny. Baňkování lze doporučit i při nemoci. Po několika opakováních baňkování se červené fleky přestávají dělat - tělo se pročišťuje.
Jako po každé detoxikační masáži se tělo vypořádává s odvodem toxických látek. Reakce jsou u každého různé. Může nastat chvilkové zhoršení stavu a utlumení nebo naopak rychlé zlepšení a euforie.




GUA - SHA tradiční čínská masáž


Masáž přišla z Číny před 2000 lety a dosud se tam hojně používá. Gua znamená škrábat a sha je horko. Poškrabování je možné provádět škrabkou z buvolího roku, nejlépe se ale hodí destička z jadeitu. Dříve bylo poškrabování jadeitem určeno pouze čínským císařům a vysokým hodnostářům, ale časy se mění. Poškrabování se provádí pomocí třezalkového oleje, který se během poškrabování lije na kámen. Guasha byla jedním z největších tajemství východní medicíny.
Jadeit má také pozitivní vliv na ledviny a močový měchýř, užívá se k léčení chřipky a k odvodnění těla. Už odedávna se jím léčily i potíže při zažívání, koliky, žloutenka a žaludeční potíže. Třezalka jemným způsobem ovlivní náš tělesný a duševní stav, zlepší a zesilní pozitivní efekt světla na psychiku, ovlivňuje speciální procesy v nervovém centru, zmenšuje tělesnou reakci na stres, zlepšuje krevní oběh, zlepšuje látkovou výměnu a vylučování moči.
Guasha je holistická metoda, která účinně detoxikuje organismus a zvyšuje imunitu. Během poškrabování se objeví "škrábance", jejichž barva a její intenzita indikuje stav organismu a jeho překyselení. Zabarvení během 2-7 dnů zmizí. Masáž je zcela bezpečná, pouze při prvním použití může díky prvotnímu čištění svědit. Její účinek je podobný baňkování, ale lze jí použít i v místech, kde se baňkování provádí obtížně, např. při bolestech nohou, paží a šíje. Je krátká a účinná.
Lze jí použít všude tam, kde má klient bolesti spojené s akutní nebo chronickou nerovnováhou v těle, například pro:
•     bolesti svalů a kloubů
•     všechna nastydnutí, hlavně začínající
•     bronchiální astma
•     ischias
•     součást očistných kůr organismu




Energetické dráhy (Meridiány)


Provádím kontrolu toku energie meridiány a jejich čištění.

Meridiány jsou energetické dráhy - proudy uvnitř našeho těla, které odpovídají za tok energie čchi od orgánu k orgánu. V lidském organismu je 12 hlavních párových meridiánů a 2 meridiány nepárové, které odpovídají za stálý průtok čchi a krve k orgánům a k povrchu těla. Kromě nich existuje ještě 8 zvláštních meridiánů, které nesouvisí s orgány, nýbrž slouží k tomu, aby regulovaly průtok a hladinu energie v hlavních meridiánech. Meridiány mají vliv jak na fyzickou tak i na psychickou kondici. Pokud je tok energie v meridiánech v rovnováze, cítíme se i my v rovnováze a harmonii.
Na každém meridiánu se nacházejí akupunkturní body. Když je některý z akupunkturních bodů ucpaný, v těle dochází k nerovnováze. Meridiány tvoří dohromady energetický oběh. Energie čchi proudí v přesně určených drahách a časovém pořádku. Každý meridián tedy zároveň souvisí s určitou časovou dobou, ve které jeho energie vrcholí, stává se součástí jednotlivých orgánů, oživuje je a udržuje v činnosti a vzájemné harmonii.
Meridiány a aktivní body na jejich průběhu jsou styčnými kanály mezi organismem jejich energetickým polem. Energetický odpor bodů není stálý, ale mění se v souvislosti se zdravotním stavem organismu a jednotlivých orgánů. Doba, kdy se porucha projevuje jen na energetické úrovni je poměrně dlouhá. V té době se dá snadno předejít propuknutí nemoci.
Meridiány jsou energetické dráhy těla, kanály energie, které jsou velmi úzce spojeny s orgány, tkáněmi a strukturami lidského těla a jeho funkcemi. Meridiány byly objevovány před více než 3000 lety důmyslnou praxí léčitelů, lékařů, mnichů a taoistů východního světa. Mají přesně danou dráhu, probíhají 3 až 5 milimetrů pod kůží člověka a v určitých bodech vystupuji až na povrch, tato místa jsou tzv. akupunkturní body.
Těmito drahami protéká čchi, tedy životní energie, životní síla v nás. Ta se projevuje různými způsoby a cestami, nejen na fyzické úrovni, ale též psychicky, duševně.
Energetických drah je velké množství, ale při práci s energiemi se pracuje především s dvanácti hlavními drahami. Podélný průběh drah připomíná průběh poledníků (meridiánů) na globu. Dvanáct jich je na levé polovině těla a dvanáct na pravé polovině těla, existují ještě dva nepárové meridiány. Jeden z nich probíhá po přední střední čáře těla a druhý po zadní střední čáře těla.
Počátky nemocí a psychické disharmonie začínají dle východní medicíny vždy u energie těla člověka. Čištění a stimulace těchto energetických drah výrazně vypomůže zlepšit a posílit zdraví na fyzické i psychické úrovni a posílí přísun životní energie.




Reflexologie nohy


Reflexologie nohy je nesmírně účinná forma terapeutické masáže chodidel. Naše chodidla totiž představují dokonalou mapu celého těla. Terapií reflexních zón tedy vytváříme základní předpoklady k prevenci a léčbě mnoha nemocí. Její pomocí lze totiž najít skutečné příčiny nemocí či odhalit oslabení orgánů ještě dříve, než nemoc propukne. Stlačováním a hlazením příslušných bodů na chodidle, dokážeme nejen ovlivňovat vnitřní orgány, ale i ulevit od bolesti, uvolnit nahromaděné napětí, rozproudit tok energie v těle a celkově tak navodit pocit uvolnění a dokonalé harmonie těla. Touto šetrnou a účinnou technikou tedy přispíváme k obnovení tělesné i duševní rovnováhy a aktivujeme přirozené léčebné síly organismu.
Reflexologická masáž plosek chodidel je nejen velmi příjemnou relaxační technikou, ale vyrovnáváním energetického toku v drahách těla stimuluje samoléčebné procesy v těle.
Reflexologie je tedy neinvazivní léčebná metoda jdoucí do hloubky zdravotního problému odstraňující nejen symptomy, ale i příčiny.
Stručný seznam obtíží v oblastech, při kterých má šanci pomoci reflexní masáž nohou:
• trávicí soustava (ústa, hrtan, jícen, žaludek, slinivka, játra a žlučník, tenké střevo, tlusté   střevo, konečník a řitní otvor)
• dýchací soustava (nos, hrtan, hltan, průdušnice, plíce s průduškami, průdušinky a alveoly)
• oběhová soustava (srdce, tepny, žíly a kapiláry)
• lymfatická (mízní) soustava (lymfa, žlázy, slezina, brzlík)
• endokrinní soustava (hypofýza a hypotalamus, šišinka, štítná žláza a příštitná tělíska, brzlík, nadledvinky, vaječníky u žen a varlata u mužů).
• solar plexus (shluk nervů sympatiků a ganglií ležících za žaludkem – reaguje zvláště na emoce a pocity)
• nervová soustava (mozek, krční páteř, mícha, páteř)
• uši, oči, obličej – dutiny
• svalovo-kosterní soustava (mozek, šíje, ramena, páteř, oblast ischiasu, kyčel, pánev, kostrč, kolena, lokty, ischiatický nerv)
• vylučovací soustava (ledviny, močovody, měchýř a močová trubice)
• reprodukční soustava (ženské reprodukční orgány – plodnost, menstruace, menopauza; mužské reprodukční orgány – prostata)
• imunitní soustava a stres (imunita, antibiotika, alergické reakce, HIV a AIDS)
Kontraindikace:
• při infekčních onemocněních
• trombóze hlubokých žil
• při těžkých případech osteoporózy a artritidy či po transplantaci orgánů
• v těhotenství od 4. měsíce
• vzhledem k individuálním reakcím na reflexní terapii není vhodné tuto použít u klientů s psychózou (manio-depresivní psychózy, schizofrenie)
• plísňová onemocnění, puchýře, kuří oka apod. – doporučuje se návštěva pedikéra
„Reflexní terapie je pět tisíc let stará metoda péče o zdraví. Pracuje s reflexními body, které se nacházejí na celém těle, nejčastěji se ale využívají reflexní plošky nohou,“ vysvětluje terapeut Josef Vrba. Základem terapie je přesvědčení, že každý orgán má na chodidle nebo na nártu svůj „obraz“ – místečko, které je s ním přímo propojené. Zatvrdlina nebo bolest v takovém místě signalizuje blok v proudění energie, který časem způsobí (nebo už způsobil) nemoc nebo bolest příslušného orgánu.
Co kde na nohách najdete?
• Bříška prstů – souvisejí s čelními dutinami
• Paty – zde najdete místa příslušející pohlavním orgánům
• Nožní klenby – uprostřed je zóna ledvin
• Ukazováček levé nohy – je propojen s mozkem
• Klouby obou palců – souvisejí se srdcem
• Nárty – zde můžete objevit místo, které odpovídá prsům




Reflexologie ruky


Reflexologie je stará terapie, která využívá jednotlivé zóny na končetinách a poskytuje úlevu v celé řadě problémů stejně tak, jako posiluje organismus. V Číně se používá již stovky let a dodnes patří k populárním terapiím nejen tam, ale také v Japonsku a Thajsku. Je stále více populární i v jiných částech světa, včetně Evropy, Austrálie a USA.
Ruce mají v našem žití výsadní postavení. Můžeme jimi spoustu věcí vytvořit, ale také i zničit. Reflexologie (reflexní terapie, neboli reflexní masáž) je úžasná a velmi účinná metoda netradiční péče o člověka, hlavně v oblasti zdraví. Již historické malby dokládají, že tuto metodu znaly i nejstarší civilizace. Dnes je již rozšířená po celém světě, a v některých zemích je dokonce neodmyslitelnou součástí péče o zdraví.
Reflexní terapie ruky je překvapivě jemná, účinná a také velice příjemná metoda. Je to méně známá, a proto také méně používaná, mladší sestra reflexní terapie nohy. Je jí hodně podobná, ale není totožná. Dokáže výrazně posílit imunitní systém a mízní oběh, zlepšit obranyschopnost organismu, uvolnit tělo od stresů a nervozity. Tato nenáročná technika je skvělým impulsem ke spuštění samoléčebných procesů. Reflexologie ruky se tak stává nejen klíčem k nápravě nejrůznějších blokací životní síly, ale také účinným prostředkem k nalezení fyzické i duševní rovnováhy.




Tradiční čínská medicína


Tradiční čínská medicína přistupuje k lidskému tělu jako celku. Vychází z předpokladu, že v těle souvisí vše se vším a není možné na jednotlivá onemocnění pohlížet jen jako na izolované problémy. Normální funkce lidského těla zabezpečuje a udržuje rovnováha prvků Yin a Yang. Pokud pod vlivem vnějších faktorů (například zranění) či vnitřních faktorů (například změna nálad, špatná životospráva) dojde k nerovnováze tělesných funkcí, a tak i k nerovnovážnému stavu Yin a Yang, vzniká nemoc. Mezi jednotlivé složky tradiční čínské medicíny, se kterými se může klient u mě nejčastěji setkat, patří:
Čínská masáž – Tuina:
Vychází z teorie čínské tradiční medicíny o regulaci prvků Yin a Yang. Podstatou energetické masáže je obnovování proudění v meridiánech ve správném rytmu. Pokud např. vlivem stresu dojde ke stažení svalu, tok energie je přerušen. Výsledkem je bolest svalu či orgánu, jež je energetickou drahou spojen s postiženým místem. Podobným potížím lze předcházet či již vzniklé problémy léčit právě čínskou energetickou masáží. Mezi typické obtíže řešitelné masáží patří rozpuštění krevních sraženin či uvolnění strnulosti kloubů.
Baňkování:
Baňkování je jedna z účinných metod stimulace reflexních zón spočívající ve vtažení tkáně do baňky, v níž byl vytvořen podtlak. V důsledku podtlaku v baňce dochází k mohutnému prokrvení a též k odplavení nežádoucích metabolitů a k následnému zlepšení stavu organismu. Baňkování slouží nejen jako léčba, ale i jako diagnostická metoda. Působení baňkování na tělo lze vidět dvěma pohledy - pohledem západní medicíny a pohledem východní medicíny. Západní medicína prokázala tyto vlivy baňkování:
• zvýšení prokrvení tkání, svalů a orgánů v místě baňky
• detoxikaci
• zvýšení počtu bílých krvinek v organismu
• zlepšení imunitního systému těla
• uvolnění napětí ve svalech
• uvolnění kožní řasy od svalů
Východní medicína k těmto účinkům ještě přidává
• ovlivnění toku energie v meridiánech
• celkové zvýšení energie v těle
Gua sha masáž:
V překladu znamená "gua" pohyb jedním směrem, škrábání a "sha" znamená špatné, dohromady tedy "seškrábat všechno špatné". Používá se při ní škrabka, která je vyrobena z nefritu nebo z buvolího rohu. Masáž se provádí olejem. Škrabkou se po dráze meridiánů vyškrabují z těla nečistoty a toxiny. Během masáže se zlepšují výměnné procesy v kůži a svalech. V místech, kde dochází k projekci patogenních procesů v těle, se objevují výrony krve "sha" v podobě tmavých skvrn. Tak se na povrch dostává odváděný odpad.
K čemu je tradiční čínská medicína vhodná:
Jak již bylo zmíněno v úvodu, tradiční čínská medicína chápe tělo jako celek, a tak k němu i přistupuje. Její snahou je odstranění příčiny jednotlivých onemocnění, čím dojde i k odstranění následků, jako jsou například různé bolestivé stavy. Tradiční čínská medicína je vynikající na nejrůznější druhy bolestí - hlavy, šíje, kolenou, nohou, zubů nebo bederní bolesti. Také je dobrá na necitlivost v rukou a nohou, závratě, zmrzlé rameno, ischias, žaludeční křeče, nespavost, pomoc při odvykání kouření, rýmu, kašel, hučení v uších, hluchotu, revmatismus. Aplikace tradiční čínské masáže pomáhá také na akné a na potíže s kůží během dospívání. Pomáhá upravovat zažívací trakt a s tím spojené obtíže. Dosahuje vynikající úspěšnosti v léčbě vyhřeznutých plotének a migrén.
K čemu není tradiční čínská medicína vhodná:
Tradiční čínská medicína není vhodná pro velmi staré lidi, lidi s poškozenou kůží, s těžkými srdečními vadami nebo těsně po úrazech. Masáž pro těhotné je vhodná jen mezi třetím až šestým měsícem těhotenství.




Klasická masáž


je oceňována nejen při bolestech v oblasti páteře, ale působí efektivně i na zlepšení činnosti všech vnitřních orgánů a v neposlední řadě i nervové soustavy. Pomáhá tedy nejen při odstraňování již vzniklých zdravotních obtíží, ale její využití by mělo být zejména v oblasti prevence a předcházení těmto nepříjemným a často i velice bolestivým stavům.
Klasická masáž patří mezi manuální relaxační techniky působící okamžitě a jednorázově nejen na tělesný, ale i duševní stav masírované osoby. Masér vždy vychází z individuálních problémů a tělesných dispozic konkrétní osoby, kterým přizpůsobí sled a volbu druhu jednotlivých hmatů.
Například jemnější šetrnější hmaty volí zkušený masér u klientů s bolestmi vyvolanými různým onemocněním a naopak tvrdší a razantnější hmaty používá k odstraňování nahromaděných únavových látek (kyselina mléčná), které se ukládají ve svalech při těžké práci, nebo náročnějším sportovním tréninku či výkonu.
Během masáže dochází nejen k uvolnění masírovaného svalstva a odstranění jeho ochablosti, ztuhlosti, bolesti, ale i k celkové tělesné i duševní relaxaci klienta.
Klasická masáž může být prováděna na celém těle, nebo pouze na problematických částech, kterými bývají zejména šíje a záda.
Indikace:
• bolesti a ztuhlost svalstva při různých nemocech, enormním pracovním nebo sportovním přetížení
• bolesti hlavy nebo migrény, únava, stres
• regenerace a relaxace těla
• zlepšení prokrvení těla a lymfatického systému
• posílení imunitního systému
Kontraindikace:
• těsně po jídle
• horečnatá, krvácivá nebo zánětlivá onemocnění
• kožní onemocnění, popáleniny
• zhmožděniny nebo otoky
• masáž břicha u gravidních nebo menstruujících žen
Tuto masáž doporučujeme absolvovat minimálně dvě hodiny po jídle.
Výhody - zdravotní klasické masáže
Nastupuje celková regenerace organismu, pocit lehkosti a volnosti těla. Klasické masáže prospívají kupříkladu lidem vysedávající u PC, ale i lidem trpící na bolesti kloubů a různé jiné bolesti, bolest odchází prokrvením a vybalancováním svalových skupin. Je třeba dodat, že klasická masáž neposiluje svaly, pouze je může připravit na lepší výkon právě díky výše zmíněnému. Každou dekádou bez masáže, je bohužel zhruba deset procent svaloviny přeměněno na vazivo. Ke zpomalení tohoto procesu přispívá především pohybová aktivita.
Proč celková klasická masáž
U masáží se provádějí vydatnější a tvrdší hmaty, které odstraňují nahromaděné únavové látky např. kyselinu mléčnou ve svalech. Upřednostňovány jsou celkové "klasické masáže" a nejrozšířenější jsou masáže zad a šíje -  většinou jsou to bolesti způsobené vysedáváním u PC.
Klasické masáže celého těla se provádějí na lidech nemocných i zdravých, na rozdíl od masáže sportovní, která se praktikuje pouze na lidech zdravých za účelem rekondice. "Klasická masáž" je obohacením péče o lidské tělo a jeho zdraví i prodloužení života.




Aroma masáž


Aroma masáž je jedna z nejstarších masážních technik na světě, která využívá sílu přírody.
Aromaterapie pomáhá podporovat imunitní systém a aktivovat nebo stabilizovat psychiku.
Aromaterapeutická masáž je masáž podobná klasické, je však charakteristická užitím éterických (esenciálních) olejů. Éterické oleje jsou v určené koncentraci ředěny do panenských rostlinných olejů. Jde o nejúčinnější formu použití vonných olejů, protože při tomto způsobů ošetření jsou citlivě vmasírovány do celé pokožky těla. S pomocí této celostní péče získává organizmus opět ztracenou rovnováhu a posílí se samo ozdravný proces, totiž stav, kdy je organizmus schopen se vyrovnávat se zátěží do určité míry sám.
Je však více relaxační, protože jednotlivé masérské hmaty jsou pomalejší a jemnější. Také vhodným výběrem rostlinného oleje terapeut ovlivňuje kvalitu použité směsi.
Zkušenosti z praxe nám prokázala, že správné používání a výběr silic, znalost odpovídajících masážních technik a také pravidelnost v ošetřování Vás pomůže postavit na nohy při únavě a stresu, urychlí následnou rekonvalescenci po úrazech a operacích a zlepší kvalitu spánku a hloubku relaxace.
Vzhledem k tomu, že se v těle masáží uvolní velké množství toxinů, které tělo musí zpracovat a vyplavit z organismu ven, je vhodné po masáži hodně pít, nejlépe čistou neperlivou vodu. Po aromaterapeutické masáži se již nedoporučuje koupel, aby mohly éterické oleje příznivě působit na celý organizmus klienta co nejdéle, tj. nejlépe přes celou noc.
Jak působí aromaterapeutická masáž:
• uvolňuje svalové partie a tkáně těla
• napomáhá obnově buněk a odstraňuje toxické odpadní látky z těla - kůže, krev a lymfatický systém jsou stimulovány.
• zrychluje krevní oběh
• podporuje regenerační proces kůže, udržuje kolagenová vlákna elastická
• zlepšuje svalový tonus, obnovuje pohyblivost kloubů
• mobilizuje trávící soustavu
• posiluje imunitní systém
• stimuluje a uklidňuje nervovou soustavu, čímž dochází k celkovému pocitu uvolnění a dobré pohody
Masáž není vhodná:
• otevřené rány a modřiny
• nedávné operace
• infekční onemocnění (včetně chřipky nebo horečky)
• vysoký krevní tlak
• rakovina
• kožní infekce
• popáleniny
• záněty
• po konzumaci těžkého jídla či alkoholu




Aurikuloterapie


Stimulace ušních bodů.
Organizmus -  již dlouho před vypuknutím nemoci - vysílá signály o nerovnováze a oslabení. Klasická medicína však doposud nezná žádný postup, umožňující odhalení už tohoto počátečního stádia onemocnění.
Závažným problémem, s nímž se lékaři setkávají stále častěji, jsou tzv. funkční poruchy. Pacient, postižený funkční poruchou, se cítí nemocen i navzdory tomu, že je - přes všechny vymoženosti lékařské přístrojové diagnostiky - bez jakéhokoli prokazatelného nálezu a tudíž, z čistě medicínského pohledu, i zcela zdráv. Takovýto výsledek však lze jen těžko pokládat za uspokojivý.
A právě tato nespokojenost je jedním z důvodů, proč se aurikuloterapie stala v současné době módní záležitostí. Konečně tak nastal čas, kdy je již možné uspokojivě vysvětlit vše, co bylo ještě donedávna považováno za magii, sugesci a šarlatánství.
A jednou z možností je právě aurikuloterapie, čistě reflexní metoda s daleko jemnější  odezvou, než má akupunktura. Objevení homonkula  na boltci lidského ucha se otevírá snadnější cesta k léčení nejrůznějších nemocí.
Zjistilo se, že funkce a stavy orgánů téměř celého těla lze ovlivnit působením na mikrosystémy, které mají přímý vztah k jednotlivým orgánům. Společným znakem těchto mikrosystémů je skutečnost, že se jejich existence prokazatelně projevuje jen za stavu nemoci, a to většinou mnohem dříve, než dojde k jejím skutečným klinickým projevům. Navíc - v mnoha případech - pak zůstávají stopy po prodělaném onemocnění na homonkulu po celý život.
Porušení funkce orgánů se projevuje na mapě (uchu) změnou citlivosti, elektrické vodivosti a teploty. Těchto změněných vlastností lze použít k diagnostice poruch jednotlivých orgánů. A naopak - stimulací těchto bodů lze zpětně ovlivnit chorobné procesy v nemocném orgánu.
Pro ilustraci - na ušním  boltci  můžeme změny jednotlivých orgánů v organismu nejen pozorovat, ale zároveň je jeho prostřednictvím i zpětně a účinně ovlivňovat.
Pomocí jednoduchého klíče - rozčleněním na jednotlivé segmenty - vznikla kartografie ucha. Protože jde o metodu poměrně jednoduchou, snadnou a v mnoha případech vedoucí neuvěřitelně rychle ke zmenšení potíží či zlepšení zdravotního stavu, nebo dokonce až k úplnému vyléčení, rozšířila se záhy po celém světě. Dosud se však nestala metodou všeobecně uznávanou a přijímanou bez výhrad všemi zastánci oficiální medicíny, podobně jako tomu je i v případě tělové akupunktury.
Aurikuloterapie je prokazatelně účinná léčebná metoda, vyznačující se zároveň minimální zátěží pro organizmus pacienta.
Indikace:
• traumatické poruchy (kontuze, bodné rány…)
• zánětlivé stavy (tozilitis, mastitis, cystitis…)
• post-chirurgická bolest
• alergie
• psychické stavy
• metabolické poruchy
• infekční nemoci (chřipka, příušnice…)
• potíže pohybového aparátu
• jako dopomoc při hubnutí, odvykání kouření, detoxikaci, odvykání závislostí, kosmetice.
Kontraindikace:
• Hemofilie
• Těžší formy diabetes mellitus
• Akutní vyčerpanost jakékoliv etiologie
• Stavy obluzení analgetiky, sedativy, hypnotiky či drogami, včetně opilosti.
• Doba posledního trimestru gravidity
• Bolest vyžadující chirurgickou intervenci
• Nádorové bujení










 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky

Potřebujete autošrot na Ukrajině? Kontaktujte nás a přesvědčte se, jak snadno se můžete zbavit svého auta!